PS100-1B1BR1MEG
Part No
PS100-1B1BR1MEG
Manufacturer
TT Electronics
Description
SLIDE POT 1M OHM 0.25W TOP 100MM
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
1 MOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
100mm