PTE60-151B-502B2
Part No
PTE60-151B-502B2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
SLIDE POT 5K OHM 0.2W TOP 60MM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Slide Potentiometers
Adjustment Type :
Top
Fader Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Last Time Buy
Resistance :
5 kOhms
Tolerance :
±20%
Travel Range :
60mm