3352P-1-100
Part No
3352P-1-100
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
THUMBWHEEL POT 10 OHM 0.5W TOP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Thumbwheel Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%