PT15NH05-103A2020-S
Part No
PT15NH05-103A2020-S
Description
POT 10K OHM LINEAR
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%