M43P201KB40
Part No
M43P201KB40
Manufacturer
Vishay / Spectrol
Description
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Stock
166
Manufacturer :
Vishay / Spectrol
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
18
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%