TS63Y501KT20
Part No
TS63Y501KT20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Stock
650
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
15
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
500 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Gull Wing
Tolerance :
±10%