3296W-1-103ALF
Part No
3296W-1-103ALF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Stock
866
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
25
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%