T93YB102KT20
Part No
T93YB102KT20
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Stock
330
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
21
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%