PT10MV10-502A2020-S
Part No
PT10MV10-502A2020-S
Description
POT 5K OHM LINEAR
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
5 kOhms
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±20%