M64Y101KB40
Part No
M64Y101KB40
Manufacturer
Vishay / Spectrol
Description
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Stock
71
Manufacturer :
Vishay / Spectrol
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
21
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%