M43P503KB30T601
Part No
M43P503KB30T601
Description
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
Stock
94
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
50 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%