3329H-1-254LF
Part No
3329H-1-254LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN TOP
Stock
120
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
250 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%