93PR250KLF
Part No
93PR250KLF
Manufacturer
TT Electronics
Description
TRIMMER 250K OHM 1W PC PIN TOP
Stock
35
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
250 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%