3006P-1-102LF
Part No
3006P-1-102LF
Description
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
1 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%