3314J-1-472E
Part No
3314J-1-472E
Description
TRIMMER 4.7KOHM 0.25W J LEAD TOP
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
4.7 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%