3312J-1-203E
Part No
3312J-1-203E
Description
TRIMMER 20K OHM 0.1W J LEAD TOP
Stock
4
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Resistance :
20 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%