3006P-7-501LF
Part No
3006P-7-501LF
Description
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
500 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%