CT6EV100
Part No
CT6EV100
Description
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±10%