ST4EC100
Part No
ST4EC100
Description
TRIMMER 10 OHM 0.25W PC PIN TOP
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
10 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%