ST42ETA200
Part No
ST42ETA200
Description
TRIMMER 20 OHM 0.25W J LEAD TOP
Mounting Type :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
20 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%