3296Y-1-302
Part No
3296Y-1-302
Description
TRIMMER 3K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
3 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%