ST7ETA503
Part No
ST7ETA503
Manufacturer
Nidec Copal Electronics
Description
TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP
Manufacturer :
Nidec Copal Electronics
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
3
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
50 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%