3059Y-1-471LF
Part No
3059Y-1-471LF
Description
TRIMMER 470 OHM 1W PC PIN SIDE
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
470 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%