3059P-1-505
Part No
3059P-1-505
Description
TRIMMER 5M OHM 1W PC PIN SIDE
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
5 MOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%