3292L-1-105MLF
Part No
3292L-1-105MLF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W WIRE LEADS
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Number of Turns :
25
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
1 MOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Wire Leads
Tolerance :
±10%