3059J-1-105M
Part No
3059J-1-105M
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 1M OHM 1W SLDR HOOK SIDE
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Turns :
22
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
1 MOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±10%