3309P-1-105
Part No
3309P-1-105
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
1 MOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%