CT-94P-204
Part No
CT-94P-204
Manufacturer
Vishay
Description
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
18
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%