CT-94Y-203
Part No
CT-94Y-203
Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%