ST32TA303
Part No
ST32TA303
Manufacturer
Vishay
Description
TRIMMER 30KOHM 0.125W J LEAD TOP
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
30 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%