ST32TG200
Part No
ST32TG200
Manufacturer
Vishay
Description
TRIMMER 20OHM 0.125W J LEAD SIDE
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
20 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%