PVC6A251A01B00
Part No
PVC6A251A01B00
Description
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN TOP
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
250 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%