PVC6G100A01B00
Part No
PVC6G100A01B00
Description
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%