PV37P254A01B00
Part No
PV37P254A01B00
Description
TRIMMER 250K OHM 0.25W PC PIN
Adjustment Type :
Side Adjustment
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
250 kOhms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%