PV37W253A01B00
Part No
PV37W253A01B00
Description
TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
25 kOhms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%