3319W-2-104
Part No
3319W-2-104
Description
TRIMMER 100KOHM 0.2W PC PIN SIDE
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%