PVC6Q252C01B00
Part No
PVC6Q252C01B00
Description
TRIMMER 2.5KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2.5 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%