3318F-1-102
Part No
3318F-1-102
Description
TRIMMER 1K OHM 0.1W PC PIN TOP
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±30%