PVA2A224A01R00
Part No
PVA2A224A01R00
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 220K OHM 0.1W SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
220 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±25%