1211P253
Part No
1211P253
Description
TRIMMER 25KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
25 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%