1211P501
Part No
1211P501
Description
TRIMMER 500OHM 0.75W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
500 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%