PVZ3G471C01R00
Part No
PVZ3G471C01R00
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TRIMMER 470 OHM 0.1W SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
470 Ohms
Resistive Material :
Carbon
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±30%