CB10LH472M
Part No
CB10LH472M
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
TRIMMER 4.7K OHM 0.15W PC PIN
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Active
Resistance :
4.7 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Temperature Coefficient :
±500ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Datasheets
CB10LH472M
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK