3296X-1-221
Part No
3296X-1-221
Description
TRIMMER 220 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
220 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%