3059L-71-504M
Part No
3059L-71-504M
Description
TRIMMER 500K OHM 1W WIRE LEADS
Mounting Type :
Panel Mount, Wire Leads
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
500 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Wire Leads
Tolerance :
±10%