EVM-3VSW50B15
Part No
EVM-3VSW50B15
Manufacturer
Panasonic
Description
TRIMMER 100K OHM 0.15W TOP ADJ
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
Surface Mount
Tolerance :
±25%