39PNBBR2K5LF20
Part No
39PNBBR2K5LF20
Manufacturer
TT Electronics
Description
TRIMMER 25K OHM PC PIN TOP
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
2.5 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%