PSK-S10C-9
Part No
PSK-S10C-9
Description
AC/DC CONVERTER 9V 10W
Stock
30
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, EN, IEC, UL
Current - Output (Max) :
1.1A
Efficiency :
80%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Standard Number :
55014-1; 55014-2; 55024; 55032 Class A; 60335-1; 60950-1; 61000-3-2; 62368-1
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1 :
9V