AMEL5-3.3SEMAZ
Part No
AMEL5-3.3SEMAZ
Description
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W
Stock
12
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
71%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
3.3V