EPM15-180-BE-0F0
Part No
EPM15-180-BE-0F0
Manufacturer
Astrodyne TDI
Description
AC/DC CONVERTER 18V 15W
Stock
34
Manufacturer :
Astrodyne TDI
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cTUVus, TUV
Current - Output (Max) :
830mA
Efficiency :
70%
Features :
Universal Input
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module, 4 Leads
Power (Watts) :
15 W
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 1 :
18V